26 kesä UUSI TAPA RENTOUTUA.
Olipas juhannus! Perjantaina oltiin mun entisen luokkalaisen luona kotibileissä ja eilen käytiin pyörähtämässä RMJ:ssä. Lähdettiin vasta noin kahdeksalta illalla ajamaan kohti Raumaa, joten ehdittiin olemaan festareilla ainoastaan muutaman tunnin, jonka jälkeen pyörähdin vielä after partyissä jossain Raumalaisessa baarissa.
En viihtynyt tosin baarissa kuin ehkä puolisen tuntia, joten lähdettiin ajamaan aika pian kohti Merikarviaa.
Tänään oli aamupäivästä ihan mukava helle ja tarkoitus olikin ensin lähteä yyteriin rannalle, mutta nukuin niin pitkään ettei lähtemisessä olisi ollut mitään järkeä enää. Rannan sijaan tänään olenkin kokeillut uudenlaista tapaa rentoutua ja toteuttaa itseään, ja kokeillut miten taulun maalaaminen sujuu. Tää on aivan uusi juttu mulle, mutta olen haaveillut maalaamisesta jo hyvin pitkään.
Maalasin akryyleillä sekä spraymaaleilla. Rakastan maalata ns. sisustustauluja, joissa on fiiliksen mukaiset värit ja kaikenlaista kuviota, valutusta ja kohotuksia. Mun taulu on tällä hetkellä kuivumassa, mutta mulla on sellanen fiilis että siitä tulee oikeesti todella makee ! Aijon maalata muutaman muunkin taulun, joten tämä ensimmäinen on lähinnä tällänen freestyle ja fiilistely tyyppinen teos sekä tietenkin ensimmäinen, kokeilu taulu.
Maalaaminen on kyllä todella terapeuttista ja sen parissa hujahtaa helposti tunteja! Jos joku on haaveillut maalailusta, niin suosittelen ehdottomasti akryylillä maalaamista. Aika helppoa ja yksinkertaista aloittelijallekin. Kävin itse ostamassa clas ohlsonista kaikki välineet sekä kankaat.
Aijon muuten ottaa pitkästä aikaa muutamia etävalmennettavia sekä tehdä nopeimmille henkilökohtaisesti räätälöidyt ruoka-ja treeniohjelmat. Toteutan valmennuksen yhteistyössä fitnet.fi sivuston kanssa niin, että mun kautta on mahdollista ostaa edullisesti jäsenyys sivustolle, josta saa käyttöönsä liikepankit treenien helpottamiseksi.
Etävalmennuksiin otan 2-3 ihmistä ja yksittäisiä henkilökohtaisesti räätälöityjä ohjelmia kerkeän tekemään noin 10kpl/kk, joten kiinnostuneet ottakaa yhteyttä fit4ever@hotmail.fi 🙂
Eltsu
Posted at 00:35h, 27 kesäkuunKoska oot menossa takaisin Espanjan lämpöön?
linda
Posted at 23:44h, 27 kesäkuunkatsotaan koska ehtisi sinne päin (: kavereita on sieltä kova ikävä
Taru N.
Posted at 10:13h, 27 kesäkuunMaalaus ja kaikenlainen luova tekeminen on kyllä tosi terapeuttista ja ihanaa! Pitäisi itsekin pitkästä aikaa taas maalailla. 🙂
http://www.lily.fi/blogit/stuff-about
linda
Posted at 23:42h, 27 kesäkuunNiin on , samaa mieltä 🙂
ilari
Posted at 11:05h, 12 lokakuunsiis oliko toi pieni pistos sydämessä vai musta läikkä sydämeessä ? tai kun ympyröit sen ja se itkee vähän sisi sydän eli kaipuun läikkä?