
10 touko Poolpartyt, mitä päälle?
Heippa <3 Ja aivan ihanaa äitienpäivää!!!
Se ois viittä vailla kesä! Viikonloppu on vierähtänyt taas treenien, töiden ja ystävien parissa! Tänään tosin pidän välipäivän treeneistä ja vietän loppupäivän varmaankin kotona siivoillen, maileihin vastaillen ja katsotaan jos eksyn ulos käppäilemään.
Perjantaina olin vierailemassa crossfitbasementin salilla, joka olikin yllätyksenä aivan mun lähellä! Yks katu alemmas ja olin ovella. Huippua! Harmi ettei Crossfit ole mun lajini, ei sitten lainkaan. Olisi siistiä osata, mutta varmaan kuolisin jos joutuisin sinne tempailemaan. 😀 Antakaa mä vaan bodaan!
Kävin ihanan Alonan haastattelussa ja vierailulla Poselandissa, josta myöhemmin kerron lisää, kunhan jakso saadaan ulos.
Haastattelun jälkeen luottokuvaajani Petri Mast tuli mestoille ja alettiin kuvaamaan uutta matskua seuraavaa FitBody lehteä varten. Olin hieman hukassa siellä salilla, kun tosiaan ei oikeen löytynyt mitään ”omantyyppistä” ja piti vähän improvisoida että sai erilaisia kuvia. Hah!
Mulla on hirveä lomakuume! Katotaan jos tässä tulis joku pieni hetki, kun pääsis käymään ulkomailla. Dubai olis sellanen johon himoitsisin just nyt, sillä en oo koskaan päässyt käymään ja todella moni on kehunut.
Sillä välin kun haaveilen lomasta niin tilailin mm. uudet bikinit sekä aivan ihanan ”bikini korun”. Kerroinkin hetki sitten postauksessa, kuinka bikinien alaosalla voi korostaa ja jopa muokata pakarasta pyöreämmän näköisen. Leikkauksella on siis todellakin väliä näissä hommissa. 😉 Tilasin uudet bikinit, joissa on hyvin samantyylinen malli, eli myös brasilialaistyyppinen leikkaus alaosassa. Lisäksi ostin tukevan yläosan sekä jo pitkään himoitsemani korun, jota voi käyttää bikinien kanssa, tai vaikkapa shortsit-bikinit yhdistelmässä!
Nelly järkkäsi viikonloppuna salaiset poolpartyt ja siitä inspiroituneena kokosin samankaltaisiin bileisiin oman näköisen kokonaisuuden. Jos kesällä on mahis päästä poolparyille, mitä sä laittaisit päälles?
Tässä mun valinta:
*sisältää tuotelinkin
Tänään tulee ihanan Jekun LoopLooks ohjelman eka jakso 18:50 HeroTv:ltä. Joten jos haluaa kuunnella mun hassuttelua niin kääntäkääs sillon HEROlle! Mä latelen shokeeraavia faktoja mm. siitä, että mä olen ihan ihminen vain 😉
ps. Vielä tän päivän aikaa lunastaa henkilökohtaisesti räätälöityjen ohjelmien tarjous: Ruokavalio+Treeniohjelma yhteensä vain 124e! Lisää tietoa : fit4ever@hotmail.fi
miimi
Posted at 15:16h, 10 toukokuunDubaissa on jo nyt +40 eiikä ole vielä edes kesä. kannattaa miettiä vähän noita matkoja muutenkin ja ottaa selvää.
Matilda
Posted at 16:03h, 10 toukokuunKatsoin noi sinun haastattelut 🙂 tosi kivasti ja luonnollisesti osasin olla.
http://matildaselin.blogspot.fi/?m=1
Sonja
Posted at 16:57h, 10 toukokuunDubaihin kannattaa matkustaa enne toukokuuta, koska siellä alkaa olee jo melko tukalat oltavat.Suosittelen Dubaihin menoa!
Linda Martesuo
Posted at 14:17h, 11 toukokuunIhanat noi korut ja bikinit! 🙂 Mitä huulipunaa sulla on huulissa? tosi kauniin ruskean sävysitä!
linda
Posted at 14:23h, 11 toukokuunMulla on itseasiassa vaan huulet rajattu lumene- wild rose kynällä!:)
Noora
Posted at 17:16h, 13 toukokuunHeips!
Miten noi koot Nellyn bikineissä menee, vastaako kokoaan? 🙂 Mitä kokoa sinulla on esim alaosassa? Olen nyt kahden koon vaiheilla, kun itse pitäisi aina päästä sovittelemaan…:D Kiitos jo valmiiksi ja tsemppiä dieettiin! 🙂
linda
Posted at 17:45h, 13 toukokuunne on aika venyvät ja naruista pystyy säätää, eli jos oot normaalisti S niin ottaisin kuitenkin XS koon 🙂 yläosa taas vastaan ihan normaalisti